Mały sejf na kod – jak bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty?

wartościowe przedmioty

Mały sejf idealnym rozwiązaniem dla Twojego domu, ale nie tylko...

Jeśli posiadamy wartościowe przedmioty, ważne dokumenty, cenną biżuterię, pamiątki rodzinne, baz danych o wyjątkowym znaczeniu czy inne wartościowe przedmioty, powinniśmy zadbać o ich właściwe przechowywanie. Mały sejf na kod jest skutecznym rozwiązaniem, które można zastosować w domu, lecz również w firmie czy w hotelu. Wartościowe przedmioty i dokumenty warto zabezpieczyć w taki sposób, aby nie dostały się w ręce niepowołanych osób oraz żeby nie padły łupem złodzieja. 

Czy mały sejf na kod jest bezpiecznym miejscem do przechowywania cennych rzeczy?

Często zastanawiamy się jak zabezpieczyć mieszkanie czy dom przed wyjazdem na wakacje. Jeśli przechowujemy w domu cenne przedmioty, chcemy, aby były w pełni bezpieczne i nie padły łupem złodziei. Zależy nam na tym, aby po powrocie z wypoczynku zastać wszystko w idealnym, czyli niezmiennym stanie. Zabezpieczenie cennej biżuterii, rodzinnych pamiątek czy ważnych dokumentów jest również ważne dla rodziców dorastających nastolatków. Zdarza się , że pod nieobecność rodziców z domu mogą zniknąć z domu wartościowe przedmioty. Dlatego warto zabezpieczyć je wcześniej umieszczając w sejfie. Mały sejf na kod to jedna z najskuteczniejszych opcji, aby bezpiecznie przechować cenną biżuterię, kamienie szlachetne, gotówkę oraz ważne dokumenty.

Jak zabezpieczyć wartościowe dokumenty i bazy danych?

Wiele firm oraz instytucji publicznych dba o przechowywanie wartościowych przedmiotów, poufnej dokumentacji, papierów wartościowych, baz danych oraz innych cennych przedmiotów czy nośników. Mały sejf zabezpieczy wszelkie wartościowe przedmioty, w tym klucze firmowe do strategicznych pomieszczeń w firmie, takich jak gabinet prezesa czy serwerowania.

Na co zwrócić uwagę kupując mały sejf ?

Mały sejf jest świetnym rozwiązaniem dla indywidualnych potrzeb nie tylko w domu czy w firmie, ale także w pokojach hotelowych. Wybierając mały sejf  warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany, a także jakość i skuteczność zabezpieczeń. Mały sejf do domu to zwykle niewielka, solidna skrzynka z odpowiednio zabezpieczonymi drzwiami. Każdy mały sejf posiada daną klasę bezpieczeństwa zgodnie z PN-EN 1143-1. Wybierając sejf o niewielkich gabarytach warto zwrócić uwagę nie tylko na jego pojemność i wagę, lecz także na grubość drzwi, rodzaj zamka. Istnieje również możliwość wyboru kierunku otwierania drzwi sejfu.

Skuteczne zabezpieczenia małego sejfu

Bezpieczeństwo stanowi podstawę przy wyborze sejfu. Zwykle mały sejf do domu jest wyposażony w bezpieczny zamek typu motylkowego. Do dyspozycji właściciela sejfu są dwie pary kluczy. Należy zwrócić uwagę na drzwiczki sejfu. a szczególnie ich grubość i sposób ryglowania. Najlepsze będą drzwi sejfu ryglowane z trzech stron. Poza tym warto, aby obszar zawiasów został skutecznie zabezpieczony bolcami. Nowoczesny sejf w mało gabarytowej wersji daje możliwość zakotwiczenia go poprzez mocne przytwierdzenie m.in. do podłoża lub ściany. Małe sejfy ścienne doskonale zdają egzamin w niewielkich pomieszczeniach. Poza tym gwarancją jakości sejfu jest specjalny certyfikat wydawany przez uprawniony do tego organ, m.in. IMP.

Mały sejf na kod – jak bezpiecznie przechowywać cenne przedmioty?
Przewiń do góry